Kysy chatissa Avautuu uuteen ikkunaan

Yhtiökokoukset ja osingot

Vuoden 2017 lista: Yhtiökokoukset vuonna 2017 ja osingot vuodelta 2016Avautuu uuteen ikkunaan

Yhtiökokoukset vuonna 2018 ja osingot vuodelta 2017
Yhtiö
Bolag
Yhtiökokouspäivä
Dag för bolagsstämma
Täsmäytyspäivä
Avstämningsdag
Maksupäivä
Betaldag

Osinko
Dividend

Pääomanpalautukset
Kapitalåterbäringe

Maksupaikka/maksulippu
Betalningsställe/betalningskupong
3 Step IT Group A ja B

17.4

19.4

20.11

26.4

27.11

0,66 / 0,66

0,66 / 0,66

Admicom
Afarak Group
Affecto
Ahlstrom
Ahlstrom-Munksjö21.3.23.3.
12.9.
3.4.
19.9.
0,26
0,26

Ahlström Capital

11.413.420.40,48
Ahola Transport A ja B13.417.426.40,0144 / 0,10
Aina Group A ja K

13.4

17.4

20.11

24.4

12.12

50,00 / 50,00

54,00 / 54,00

Aktia Pankki A ja R10.412.427.40,57 / 0,57
Alexandria Pankkiiriliike    5.49.416.42,50
Alma Media14.3.16.3.23.3.0,24
Amer Sports8.3.12.3.29.3.0,70
Antti Ahlström Perilliset18.0522.0529.52,00

Apetit27.329.310.40,70
Asiakastieto Group22.3.26.3.4.4.0,95
Aspo

10.4.

26.10

12.4.

29.10

19.4.

5.11

0,21

0,22

Aspocomp Group16.3.20.3.28.3.0,07
Atria K II + A26.4.30.4.8.5.0,50 / 0,50
Barona Group16.320.327.30,0565
Basware16.319.30,00
Biohit A26.427.40,00
Biohit B
Bittium11.413.420.40,30
Capman A ja B14.3.16.3.23.3.0,11
Cargotec A20.3.22.3.29.3.0,52
Cargotec B20.3.22.3.29.3.0,53
Caverion27.328.30,00
Citycon20.3

22.3

21.6

20.9

14.12

29.3

29.6

28.9

28.12

0,01 / 0,0225    

0,0325    

0,0325

0,0325

NORM / VOPR

VOPR

VOPR

VOPR

Cityvarasto20.622.629.60,03 / 0,03
Consti Yhtiöt5.46.40,00
Cramo28.3.3.4.10.4.0,85
Detection Technology27.329.39.40,35
Digia15.3.19.3.28.3.0,04
DNA22.3.26.3.4.4.0,46 / 0,64NORM /VOPR
Dovre Group28.303.410.40,01
Eckerö17.419.426.42,00
EAB Group
EL-Parts NGD
Elecster A ja K19.423.430.40,32 / 0,32
Elisa12.4.16.4.24.4.1,65
EAB Group A + B25.627.611.70,058 / 0,058
Enfo
Enfo
English Tearoom17.924.99,17
EQ28.3.3.4.10.4.0,43 / 0,07NORM / VOPR
EQ
Ericsson LM Telefon28.3.3.410.40,0953
Etteplan05.409.416.4

0,23

European Sports Betting Consultants
Evli Pankki A ja B12.3.14.3.21.3.0,50 / 0,52
Exel Composites22.3.26.3.4.4.0,30
F-Secure4.4.6.4.18.4.0,04
Ferratum
FIM
Finda A ja K28.530.57.64,12 / 4,12
Finnair20.322.34.40,30

Fiskars

14.3.

16.3.

11.09

23.3.

18.09

0,36

0,36

Fortum28.33.410.41,10
Glaston10.412.426.40,01
Gofore27.329.310.40,15
Helsinki Investment Trust A
HKScan A ja K12.416.423.40,09 / 0,09
Holiday Club Resorts
Honkarakenne A ja B
Huhtamäki25.4.27.4.8.5.0,80
Huhtanen Capital Oy
Ilkka-Yhtymä I ja II19.423.430.40,14 / 0,14
Ingman Group23.425.43.55,50
Inlook Group A ja B12.1220.127,00 / 7,00
Interavanti

5.6

25.6

7.6

27.6

14.6

25.7

0,05

0,05

Investors House
Julius Tallberg Kiinteistöt17.419.426.40,12
Kangasalan Sanomalehti12.413.46,00
Karjalan Kirjapaino16.418.425.48,00
Kemijoki10.4.12.4.19.4.0,34
Kemira21.3.23.3.05.4.0,53
Keskisuomalainen K ja A27.42.59.50,70 / 0,70
Kesko A ja B11.4.13.4.20.4.2,20 / 2,20
Kesla A ja B8.3.12.3.19.3.0,10
Kone A26.2.28.2.7.3.1,6475
Kone B26.2.28.2.7.3.1,65
Konecranes27.3.29.3.10.4.1,20
Kotipizza Group17.518.525.50,65Pääomanpalautus
Kuiskaaja
L-Fashion Group
Lammaisten Energia A ja B
Lassila & Tikanoja15.3.19.3.26.3.0,92
Lehto Group11.413.420.40,34
Leppäkosken Sähkö A26.430.431.57,50 
Leppäkosken Sähkö K31.57,30
Loomis3.54.57.59,00 SEK
Mariehamns Telefon
Marimekko12.416.423.40,50
Martela A ja K13.315.312.40,32
Medical Investment
Metso22.326.34.41,05
Metsä Board A ja B27.3.29.3.10.4.0,21
Munksjö
Neste

5.4.

9.4.

10.10

16.4.

17.10

0,85

0,85

Neo Industrial    22.326.34.40,04 / 0,04
Nixu26.427.40,00
Nokia30.5        1.613.60,19
Nokian panimo13.315.33.50,03VORP
Nokian Renkaat10.412.425.41,56
Nordea Bank FDR15.3.19.3.26.3.0,68
Norvestia
Nurminen Logistics12.413.40,00
Okmetic
Olvi A ja K16.418.430.40,80 / 0,80
Oral Hammaslääkärit
Orava Asuntorahasto
Oriola-KD A ja B19.321.311.40,09 / 0,09
Orion A ja B20.3.22.3.29.3.1,45
Osuuskunta KPY8.511.523.51,42
Oulun Kärpät
Outokumpu22.326.34.40,25
Outotec28.329.30,00
Pankaboard
Panostaja1.2.5.2.12.2.0,04
Partnera23.525.51.60,14
Paulig A ja B19.423.42.532,00  / 32,00
Pihlajalinna5.49.416.40,16
Piippo
Pikkujätti lasten ja nuorten lääkäriasema
PKC Group
Planmeca14.1127.115,81
Pohjois-Karjalan Kirjapaino28.33.410.40,40
Ponsse9.411.418.40,75
Powerflute
Privanet Group23.326.34.40,23
Proventia Group
Pöyry8.3.12.3.19.3.0,05
QPR Software12.416.423.40,03
Raisio K ja V21.3.23.3.5.4.0,17 / 0,17
Rake
Ramirent15.319.34.40,22
Rantakairan Sähkö14.516.523.550,00
Rapala VMC

29.3

30.10

4.4

1.11

11.4

8.11

0,02

0,02

Raute A ja K22.3.26.3.4.4.1,25 / 1,25
Renor3.1210.120,11
Restamax26.427.49.50,33
Revenio Group20.322.329.30,78
Robit28.33.410.40,10
Rovio16.418.425.40,09
Saga Furs A ja C19.4.23.4.30.4.1,00
Sampo A ja B19.4.23.4.3.5.2,60
Sanoma22.3.26.3.4.4.0,20
Sato
Scanfil25.4.27.4.7.5.0,11
Sievi Capital30.41.50,00
Siili Solutions26.328.36.40,39
Sohlberg G.W.
Solteq28.329.30,00
Soprano27.430.40,00
Sovelto A ja B
Sponda
SRV Yhtiöt20.322.329.30,06
SSAB10.4.12.4.18.4.1,00 SEK
Stockmann A ja B23.326.30,00
Stora Enso A ja R28.3.3.4.10.4.0,41 / 0,41
Suomen Hoivatilat27.329.39.4

0,13

Suomen Messut Osuuskunta10.410.411.41,20
Suominen15.3.19.3.28.3.0,11
Taaleri21.323.33.40,26
Talenom14.316.323.30,32
Talentum
Technopolis

20.03

20.3

22.03

22.3

4.4

4.4

0,09

0,08

VOPR

Teleste
Telia Company10.4

12.4

22.10

18.4

25.10

1,15 SEK

1,15 SEK

Tieto22.326.39.41,40
Tikkurila12.416.423.40,40
Tokmanni14.316.323.30,41
Turun Vapaavarasto4.45.42.59,47Nordea
United Bankers22.326.34.42,00
UPM-Kymmene6.49.419.4

1,15

Uponor13.315.322.30,24
Uutechnic Group13.416.40,00
Vaisala A ja K10.412.419.42,10
Valmet21.323.35.4.0,55
Veritas Pensionsförsäkringsaktiebolaget
Verkkokauppa.com21.323.33.40,044
Wihuri A + K
Wihuri Packaging A + K24.426.44.56,00 / 6,00
Viking Line19.420.427.40,20
Viria26.430.48.51,45
Wulff-Yhtiöt5.49.416.40,05
Väritukku
Wärtsilä8.3.

12.3.

20.9

19.3.

27.9

0,69

0,23

Yhtyneet Laboratoriot18.926.9301,50Nordea
YIT16.3.20.3.12.4.0,25VOPR
Yleiselektroniikka12.416.423.40,32
Zeeland Family5.49.417.40,16
Ålandsbanken A ja B5.4    9.416.40,65 / 0,65
Ålands Tidnings-Tryckeri13.417.424.410,00
Ålands Skogsindustrier27.329.039.40,50