Nordea > Yritykset ja yhteisöt > Maksut ja kortit > Kortit > Nordea Business MasterCard > Kortinhaltijan edut > EasyPark Pysäköintipalvelu
EasyPark Pysäköintipalvelu
EasyPark palvelu helpottaa huomattavasti pysäköintien maksamista, eikä siihen tarvita muuta kuin aivan tavallinen matkapuhelin.
EasyPark tarjoaa NBMC-asiakkaille palvelun ilman liittymismaksua (norm. 15 euroa).
Miksi EasyPark palvelu
- Ei huolta ja murhetta parkkisakoista, päätät itse, koska pysäköinti loppuu.
- Ei tarvetta kolikoille, kortille tai pysäköintimaksuautomaatille. Aloitat pysäköintimaksusi hetkessä matkapuhelimellasi.
- Säästät rahaa! Tutkimukset osoittavat, että etukäteismaksussa kolikoilla tai kortilla maksetaan keskimäärin 25% ylimääräistä, jotta aika ei loppuisi kesken.
- Jos laskutat yritykseltä pysäköintejäsi, voit käyttää sähköpostikuittia EasyPark palvelusta. Toimit aivan kuten paperisen maksukuitin kanssa, mutta yksinkertaisemmin.
- Voit maksaa EasyParkin avulla myös 30 päivän pysäköinnin Hämeenlinnassa ja Oulussa.
- Varkaat eivät pysty maksukuitistasi katsomaan, kuinka kauan aiot olla pois (kuten paperisen kuitin kohdalla).
Hinnat
- Liittymismaksu 0 EUR
- Kuukausimaksu 3,60 EUR
- Tapahtumamaksu 0,10-0,60 EUR
- Soitot palvelunumeroihin 0,16 EUR / soitto
Pysäköintimaksut veloitetaan sellaisenaan alueen tariffin mukaan. Kaikki hinnat sisältävät ALV 23%.
Jos tarpeesi muuttuvat voit välittömästi irtisanoa palvelun. Jo syntynyttä kuukausimaksua ei palauteta.
Lue lisää http://easypark.fi/![]()
EasyPark palveluun liittyminen
Edun saaminen edellyttää maksutavaksi NBMC-kortin sekä liittyessä kampanjakoodin NBMC ilmoittamisen. Siirry liittymislomakkeeseen tästä
.